Elektroinstalace Škoda Favorit

V této sekci dávám k dispozici zapojení elektroinstalace U Škody Favorit bohužel během výroby došlo k několika změnám, ty největší byly na přelomu roku 1991 - 1992. Také upozorňuji, že elektroinstalace se může lišit také podle výbavy auta např. přední mlhovky, otáčkoměr, centrál atd. Nejnovější elektroinstalaci Škoda Favorit se vstřikováním BMM (rok 93' a víc) se pokusím doplnit. Teď se mi dostalo do ruky jedno auto s BMM a originálním centrálním zamykáním, zkusím jeho elektroinstalaci prokreslit.

Zde si můžete stáhnout celou elektroinstalaci do Škoda Favorit rok výroby do 7.91 oskenovanou z knihy Jak na to (velmi dobrá kniha), momentálně se snažím celé schéma překreslit do CADu, až bude dám k dispozici:
Bohužel jsem nikde nesehnal elektroinstalaci Škoda Favorit rok výroby od 92 roku (což je typ mého auta). Byl jsem tedy nucen :-) si ho sám vytvořit. Ještě malé upozornění, kreslil jsem své auto a své zapojení, může se stát, že vaše auto bude mít jiné zapojení elektroinstalace. Také jsou tam znázorněné mé přídavky jako jsou hodiny příp. Vypínač.
Tak po dlouhé době se mi podařilo sehnat pracovní příručku pro vozy se systémem přípravy směsi Bosch Ecotronic. Byla to pouze příručka ve které bylo znázorněno propojení mezi řídicí jednotkou a snímači v motoru. Nakreslil jsem tedy schéma jak by mělo být zapojené celé auto s tímto systémem. K vzhledem k tomu, že zapojení jako takové nikde v knihách jsem nenašel, nemohu za toto zapojení ručit. Berte to v úvahu.
Nakonec tady máme zapojení elektroinstalace rok výroby 1.1.1993. Pozor, je to ještě zapojení s karburátorem, tedy žádné vstřikování BMM. Změny oproti ročníku 1992 jsou minimální, spíše žádné, jen přibyli vyhřívané zrcátka a další výbava. Sem tam minimální změna.
Škoda Favorit poslední série rok výroby 94‘ má rozvržení přístrojů a kontrolek jako Škoda Felície. Zapojení se tedy od starších typů liší. Tak pro ty, kteří mají už na přístrojovém panelu kontrolky jako třeba ABS. Schéma zapojení:

A tady si můžete stáhnout rozkreslené pojistkové skříně Škoda Favorit:

Rok výroby do 7.91:


Rok výroby od 8.91:


Regulátor napětí:
u regulátoru napětí bych podotkl, že DLR-2 a TESLA jsou mezi sebou vyměnitelné, ale pokud je chcete vyměnit za typ PAL musíte alternátor přepolarizovat. V případě, že to neuděláte se nic nestane (vůbec nic), nebude ani dobíjet.

V tomto PDF souboru je popsaná celá pojistková skříň včetně zapojení upozornění rozsvícených světel Škoda Favorit rok výroby od 8.91.

Elektroinstalace Škoda Felicie

Bohužel se mi nikde nepodařilo sehnat kompletní elektroinstalaci Škody Felicie, tak přikládám aspoň PDF soubor s kompletním popisem pojistkové skříně.

A ještě navíc rozkreslenou poj. skříň:


Elektroinstalace Škoda 120L

V CADu jsem nakreslil celé zapojení elektroinstalace Škody 120L. Zkuste si porovnat elektroinstalaci ze Škody 120L a Favorit, uvidíte rapidní nárůst nejen v počtu spotřebičů, ale i v bezpečnosti (relé, pojistky).

Nebo přikládám pár obrázků:
Ško
da 120L:


a ještě Škoda GL, L, LS, ty jsou však už oskenované z knihy.

Elektroinstalace Oltcit Club 11R

Zde jsou dva výkresy elektroinstalace Oltcitu první je jednodušší a druhý je podrobný: